Az egyesületről

Mindennapi életünk képekben

Önkéntesek a Falka körül

Vendégségben a Falkánál

Egyesületünket támogatók

2021 decemberében sokunk örömére  végre megalakult Egyesületünk. Jogerősen működőképessé válnunk sajnos csak 2022 áprilisában sikerült, addig kóboroltunk az iratok, papírok és a jogi hercehurcák útvesztőiben.  Egyesületünk pontos neve Ónémet Juhászkutya Egyesület, mivel a  Bea- kutya kifejezés a szakirodalomban még nem elismert fogalom. 😃 

Egyesületünk elsődleges célja, hogy megőrizze a régmúlt idők egyedeinek anatómiaifelépítését, a hosszú szőrű, gazdag színválasztékú német juhászkutyák fajta típusának fennmaradását, s hogy elősegítse A Kun Beatrix által megálmodott és „megalkotott”, általunk csak Bea-kutyáknak nevezet típus létjogosultságát. Ami pedig a legfontosabb: az itt lévő Falka jövőjének bebiztosítása, a Bea-kutyáink szüleinek, nagyszüleinek, itt élő rokonainak létbiztonsága, akik sajnos Beával együtt öregszenek.

További céljaink sem kevésbé fontosak:

Egyre kevesebb az aktív tenyészkorú egyed, s mivel Bea már túl van a hatvanon, egyre kevesebb utánpótlást mer bevállalni, nemcsak a kora miatt, hanem a fizikai teherbíró képessége csökkenése miatt is. Az emberi felelőtlenség, s a kutyatartásról alkotott illúziók (csak elviszek egy kutyát és már gazdává is válok) sajnos nehéz helyzetet teremtettek a Falkánál is: évről évre több kutya került vissza a tanyára: vannak, akik családi problémák miatt tértek vissza, de  költözés, külföldi munka, haláleset is előfordult már okként így a létszámuk lassan, de folyamatosan növekszik. Bea kötelességének érzi, hogy  minden körülmények között gondoskodjon a „gyermekeiről”,  mert  meggyőződése, hogy ezt vállalta, amikor megszülettek. Így az Egyesület is kitűzte zászlajára, hogy nem hagy veszni egyetlen Bea-kutyát sem. Sőt, őket is szép lassan visszaintegráljuk a Falkába, hogy életüket egy nagy, boldog családban élhessék le akkor is, ha eldobták őket.

Szeretnénk, ha a gazdik és kutyusaik harmóniában élnének egymással, ezért jött létre a Randivonal oldalunk, ahol az egymás közelében élők megismerhetik egymást, de közös találkozókat, Falkabulikat is rendezünk, amelyen ember- állat együtt érzi jól magát, miközben tanulunk egymástól – akárcsak a kutyáink. Mindezt a Falka belső és külső tagjai között Bea, s négylábú segítője, Zulejka ( a két  rangidős Falkavezér anya) moderálja:) Ember és állat együttélése, együtt mozgása, a szabadság s az összetartozás bulijai ezek. S közben lassan mindenki fejlődik, tanul, egyre jobb gazdái lesznek kutyáiknak.

A célok közé tartozik a kutyák gazdáinak támogatása: nyaralások, költözések, felújítások, nagyobb elutazások esetén mivel ismerik a kutyusok Beát is, s a Falkát is, itt jobb helyen vannak, s így folyamatosan érkeznek ide a Bea-kutyák, akiknek itt sokkal jobb helyük van, mint egy idegen helyen, hisz amellett, hogy ismerős környezetben vannak, gondoskodó szemek vigyázzák minden léptüket: van itt rohangálás, játék, úszás a tóban, rajcsúrozás a többiekkel…

Ezeket a fő célokat szolgálja közvetve vagy közvetlenül a működés egésze. Rendezvények, összejövetelek szervezése., szemléletformálás, tanácsadás tartás-nevelés-képzés témában, panzióztatás.  Előfordul kapcsolódó reklámanyagok (naptárak, pólók, bögrék, egyebek) tervezése és előállítása ugyanúgy, mint bemutató tartása a gazdáknak, hogy hogyan lehet pozitív megerősítéssel motiválni kutyusaikat.

Így egyesületünk egyszerre van ezekért a kutyusokért, s a gazdáikért, hisz ugyanolyan egységben kezeli őket, mint ahogy otthon a család a saját kutyusát.

Jogszerű működésünk FELIR azonosítója:
AB3112266

Adatok:
Ónémet Juhászkutya Egyesület
Cegléd, Örkényi út 578.
Adószám: 19297134-1-13
Bankszámlaszám: 10403129-50526986-57701007 (K&H)